... Žádný filosofický nebo hospodářský systém se nemůže srovnávat se záchrannou mocí Kristova evangelia. Jeho přijetí zachraňuje jednotlivce, ale i rodiny před rozpadem. Světové statistiky jsou smutné, a nejen to, stejně upadají i národy. Kdyby se jednotlivci a vládcové tohoto světa začali řídit přikázáním "Milovati budeš bližního svého jako sebe" (ev. Mat., Mar., a Luk.) a Pavlovým výkladem: "Jedni druhé za důstojnější sebe mějte," bylo by naráz po všech národnostních, rasových a jiných nepokojích. Byl by klid a spolupráce. Ze žádné země by lidé neutíkali, pokud by je nevyhánělo sucho a neúroda. Ten příkaz Ježíšův: "Kažte evangleium všemu stvoření" platí pro nás pro všechny, platí i pro mne, pro každého čtenáře. Je to poslání jak píše apoštol Pavel jinde: "Kázat evangelium, to je moje povinnost. Běda by mi bylo, kdybych nekázal." Takovou odpovědnost bychom měli cítit všichni.
   - J.M. - ČS -

... O aké duchovné hodnoty nás pripravuje ateistické zriadenie a pritom nás núti veriť tomu čo nedává nič len plochý a neplnohodnotný život, naplnený stálým zháňáním základných životných potrieb, bez možnosti si aspoň na chvíli vydýchnuť, bez možnosti sa na chvíl'u zastaviť v tom zhone a v tichu porozjímať. Až potom čo človek začne študovať písmo svaté začne chápať o čo v tomto sposobe života príchadza, čo všetko mu uniká.
Až teraz vidím ako som premárnil najkrajšie roky svojho života. Až teraz vidím, čo všetko musím urobiť aby som mohol raz spokojne povedať, že čo já som nemal som sa pokúsil dať svojím deťom. Nemyslím tým hmotné statky, tieto nie sú tým čo by ich mohli plne duševne uspokojiť, to je tá níčota pre ktorú som sa doteraz hnal a ktorú v tomto zriadení nie je možné ani dosiahnuť čestnou cestou, ale dúchovné statky ktoré sú jedinou silou pre dal'ší život, ktoré sú jedinou vspruhou, ktorá može každého človeka uspokojiť, ktoré sú jedinou silou života.
   - V.G. - ČS -

... děkuji velice za obě knížky, přišly právě když jsem byla v nemocnici. Ztrávila jsem tam víc než půl roku. Bylo to někdy krušné, ale Pán pomáhal a učil trpělivosti. Díky jemu chodím dobře, což i lidé nevěřící považují za zázrak. V nemocnici jsem navázala hodně známostí, ale vše nejde podle mého přání. Někdo je přístupný Božímu slovu, ale někdo odmítá nebo se i posmívá. Naše věc je vydávat svědectví, víc udělat nemůžeme.
   - M.K. - ČS -

... Využívám toho, že jste ochotni posílat k nám časopis zdarma. Nejsem ani vekslák ani nevlastním valutové konto a není proto možné jakýmkoliv způsobem časopis platit. Pokud mé prosbě vyhovíte, mohu Vám slíbit, že udělám vše pro to, aby byl časopis čten co nejširším okruhem mých přátel a známých.
   - T.R. - ČS -

AMEN. Děkujeme všem čtenářům za modlitby, povzbudivé dopisy a že časopis mezi sebou šíříte. Pokud Vám chybí první čísla, která jsme vydali v malém nákladu, hledejte, jistě najdete někoho kdo Vám je půjčí. Zdá se, že 4. a 5. číslo nedošlo v plném počtu. Čtenáře Západního světa prosíme, aby po přečtení poslali časopis do ČS.
Celý ročník 1990 tiskneme v Jakartě. Zatím nevíme kde budeme a jaké budeme mít podmínky práce a vydávání. Z praktických důvodů posíláme dvě čísla dohromady.
ZOD 13 vytištěn v listopadu 1989 nákladem 3,000 výtisků.