O infekčních chorobách, moru, malomocentsví, tyfu a jiných chorobách jsme se již zmínili. Lidstvo zachvátila panika v minulosti mnohokrát. Ve středověku umíral na mor každý 4. člověk. Lékaři měli množství knih a metod, ale situace se jenom zhoršovala. Často medicína přinášela jistou smrt, protože lékařské zákroky byly smrtelné i pro zdravého.

Uplatnění biblické zásady karantény přinesly neuvěřitelné výsledky v naprosto beznadějné situaci. Celá evropská historie byla ovlivněna Božím slovem, které bylo předáno Židům.

O 3,500 let později lékaři objevili příčiny dalších zhoubných chorob. Nejrozšířenější a nejběžnější typ rakoviny, který postihuje ženy mezi 3050 lety je rakovina dělohy. Kdybychom aplikovali Boží instrukce, nemusely by tisíce žen zbytečně umírat. Počátkem 20. století si lékaři všimli, že židovské ženy netrpí rakovinou dělohy. Objev, údiv a otázka proč? Pán Bůh přikázal Abrahamovi aby byl každý muž obřezán. Abrahamovi bylo 99 let, když byl tento zákrok vykonán a od té doby jsou židovští chlapci obřezáváni v osmém dni života.

Proč v osmém dni? V roce 1946 lékaři objevili, že koncentrace vitaminu K, který je důležitý pro srážlivost krve dosáhne nejvyšší koncentrace za celý lidský život právě v osmý den života. Vitamín K se začne tvořit ve střevech dítěte teprve mezi 57 dnem po narození. Koncentrace Prothrombinu dosahuje vrcholu osmý den a jakákoliv operace novorozence dříve než v osmém dni života představuje nebezpečí vykrvácení. Osmý den je nejvhodnější den pro obřízku, přesně tak jak určil Bůh.

Obřízka chrání před rakovinou nejen ženy, ale i muže. Rakovina mužského pohlaví u mužů s obřízkou je tak vzácná, že do roku 1955 byly zaznamenány pouze 4 případy. Prevence je důležitější než léčba sama.

- kas -