Zmeškaný odlet

Každé hopsání má svůj konec a tak za dva měsíce toulání kolem světa jsem byla unavená. Překonávat mnohahodinová časová pásma je snadnější s několikadenní zastávkou. Cestou zpět jsem si měla odpočinout na Havaji a v Hong Kongu, ale chtěla jsem domů do Jakarty. Změnila jsem si letenku a ve své nedbalosti jsem si jí neprohlédla. Ráno jsem se v klidu vykodrcala a zastihla mě dopravní škytavka. Dojela jsem na letiště o hodinu později než za normálního provozu a minula jsem ulici, která odbočovala k parkovišti pronajatých aut. Na každém letišti jsou ohromné cedule, šipky, ale v Los Angeles je miniaturní cedulička a parkoviště je mimo letiště.

V Los Angeles jsem žila dokonce dvakrát a na letišti jsem byla mnohokrát, snad to mi dávalo falešnou jistotu. Než jsem objela letiště a najela správně, začala jsem být trochu nervózní. Dvě hodiny rezervy před odletem mizely v nekonečnu. Vrátila jsem auto, podala zavazadla a zřízenec řekl: "to už nestihnete." Měl pravdu. Letadlo právě startovalo, ale beze mně. Nemohla jsem tomu uvěřit! Připadala jsem si jako zoufalec. Měla jsem letenku, rezervované místo, byla jsem na letišti, dokonce i zavazadla byla přichystaná, ale přehlédla jsem čas odletu. Nejen, že jsem se opozdila, ale moje letadlo letělo o dvě hodiny dřív než jsem si myslela.

Okamžitě mě napadlo: přesně takhle bezmocně, bezradně a dopáleni sami na sebe budou všichni bez Krista na Pravdě Boží až zjistí, co mají před sebou. Do nebe, k Pánu Bohu nepřijde nikdo jinak než jak má Pán Bůh v plánu. On nám dal »letenku.« Je na nás abychom ji přijali a prozkoumali jeho jízdní řád, jeho plán cesty. Můžeme být na správném místě, chodit na letiště (do kostela) celý život, můžeme znát letiště celého světa jako svou dlaň. Můžeme mít připravena zavazadla dobrých skutků, ale i kdyby jich bylo sebevíc, s námi neodletí. Pokud si budeme myslet, že se Jeho jízdní řád přizpůsobí našemu, budeme zklamaní. Můžeme zůstat sedět a místo letu do nebe si budeme zoufat jak jsme mohli zmeškat. Skutečnost, že druhý let, druhá šance není, je katastrofální pomyšlení. Než se vydáme na cestu, i tu nejkratší, musíme znát jízdní řád a podle něj nastoupit cestu domů.

- kas -