Duchovní válka

Nezapomínejme, že radikální islám vyhlásil džihád dávno před 11. zářím 2001. Během dvaceti let, od roku 1981 bylo spácháno 7.581 muslimských teroristických útoků z celkového počtu 9.737 teroristických útoků ve světě. Současná válka s terorismem vlastně začala v r. 1979, když Íránci obsadili americkou ambasádu v Teheránu, kde drželi 444 amerických rukojmí. Když muslimové viděli, že nedosáhnou svého, bombardovali v r. 1983 americkou ambasádu v libanonském Bejrútu. Tam zahynulo 63 Američanů a tentýž rok bylo zabito 240 mariňáků. Tak byla zahájena sezóna protiamerických útoků.

Ostatní muslimové se přidali. Lybijci způsobili výbuch kavárny v Berlíně, kde se scházeli američtí vojáci, v r. 1988 mají na svědomí výbuch civilního letadla Pan-Am nad Lockerbie ve Skotsku. První útok na Světové obchodní centrum v New Yorku byl v r. 1993. V r. 1996 výbuch zničil Khobar Towers, americké armádní centrum v Saudské Arábii, kde přišlo o život dalších 19 Američanů. O dva roky později byly napadeny najednou ambasády v Nairobi, Kenya a Dar es Salaam v Tanzanii. O život přišlo 224 lidí a vážně bylo zraněno kolem 4,5 tisíce dalších. V roce 2000, když námořní loď USS Cole doplňovala palivo v Adenu, v Jemenu, sebevražedný člun zasáhl námořní plavidlo a o život přišlo 17 námořníků. A konečně 11.9. 2001 zahynuly tisíce zaměstnanců Světového obchodního centra v New Yorku a další zaměstnanci Pentagonu. Teprve po této události Amerika reagovala!

Muslimové jsou přesvědčeni, že Amerika je velký satan a jejich víra v Alláha bude odměněna za každý zásah proti Americe. Jsou přesvědčeni, že chvíle nastolení světové islámské teokracie nastala. Že je namířena proti všem, si díky politické ohleduplnosti uvědomuje málokdo. Jde o náboženský konflikt, který dnes ohrožuje celý svět..

Islám je nejrychleji rostoucí náboženství v Británii; ve Francii je každý čtvrtý pod 25 let muslimem; Německo má své problémy s gastarbeitery; Rusko čelí islámské revoluci na několika frontách … Svět se změnil. Válka s terorismem je duchovní střet světů a konflikt může zasáhnout každého, kdo nevyznává Alláha jako jediného boha.

– Bill Bathman –

Tempe, Arizona, Srpen 2004