Třetinu naší země postihly ničivé záplavy a i v redakci proběhlo bouřlivé léto. Čtvrtého července je pro nás den, na který jen tak nezapomeneme. Odpoledne jsme dokončovali 53. číslo Zápasu o duši a ve chvíli, kdy Pavel ukládal poslední změnu, uhodil hrom a obrazovka počítače na okamžik zhasla. Zlomek vteřiny stačil aby celá práce, až na první tři stránky, zmizela nejen z obrazovky, ale i z paměti počítače. Museli jsme se smířit s tím, že podklady pro tiskárnu pošleme později. Ráno jsme odjeli do Bratislavy a předali disketu pro Slovenský překlad. V neděli jsme se vraceli do Čech přes Hodonín, Veselí, Ostrožskou Novou Ves, Uherské Hradiště, Brno. Navštívili jsme několik přátel a měli redakční poradu u Vlčků ve Velké Bíteši. Celou cestu nám pršelo. V pondělí večer jsme se nestačili divit. Oblast, kterou jsme projeli před dvaceti čtyřmi hodinami, byla zatopena vodou.

V pondělí odpoledne jsme odeslali nově připravené podklady do tiskárny v Ostravě. Jaké bylo naše překvapení, když záplavy postihly i Ostravu. Další dva týdny jsme nevěděli, zda materiál pošta doručila a v jakém stavu Ostravské tiskárny jsou.

Nakonec vše dobře dopadlo a toto obtížně narozené číslo se liší od všech ostatních malou technickou závadou vzniklou v tiskárně. Došlo k posuvu barvy a po pravé straně zůstal bílý pruh.

V minulém čísle jsme se s modlitbou obraceli na čtenáře s prosbou o finanční příspěvek na tiskový fond. To jsme netušili jaká katastrofa postihne naši zemi a zatím nevíme do jaké míry jsou postiženi samotní čtenáři. Povodeň nebyla jedinou zkouškou naší závislosti na štědrosti jednotlivců, přišla i změna v řadách našich dárců a sponzorů. Znovu opakujeme, nechceme zavádět plošné předplatné, ani omezovat službu čtenářům, proto oceňujeme každou, i malou finanční pomoc. Jako nevýdělečná organizace potřebujeme pomoc každého z Vás. Náklady na každého čtenáře jsou kolem 70 Kč ročně.

Abychom předešli finanční krizi či ohrožení existence časopisu, rozhodli jsme se po modlitbách a redakční poradě, že desátý ročník - od Vánočního čísla, bude ZÁPAS O DUŠI vycházet jako čtvrtletník, ale v rozšířeném vydání. Tímto způsobem ušetříme na poštovném a čtenáři nebudou ochuzeni ani o jednu stránku textu.

Všem se omlouváme, že neobdrželi avizované poštovní poukázky, nepodařilo se nám totiž včas zajistit novou objednávku poukázek. Přikládáme ji s modlitbou nyní.