Reformace č. 26

Pro církev reformovanou a stále se reformující.


REFORMACE | ZÁPAS O DUŠI | TEOLOGIE | NAHRÁVKY | VIDEO

Důležitost učení o hříchu

Richard Ganz

Někteří lidé jsou velicí hříšníci, ale ostatní lidé nejsou tak strašní hříšníci a jsou to opravdu docela dobří lidé. Co dělá hřích tak důležitým? 


U kříže Ježíšova

Alois Adlof  

Není divu, že u kříže Ježíšova najdeme v ten veliký pátek jeho matku. Ona musí být účastna i toho jeho hrozného potupení. Jak se všecko změnilo od té doby, kdy jedna žena ze zástupu řekla Pánu: „Blahoslavený ži­vot, který tebe nosil, a prsy, kterých jsi poží­val (Lk 11,27). 


Obnova Božího lidu Božím slovem II.Jaroslav Kernal

Lidé, kteří byli schopní se učit, kteří přišli s touhou po Božím Slově, byli usvědčeni Božím Duchem a jejich mysl byla proměněná. A ustanovení vedoucí je utěšovali. 


Správná odpověď

Steven Cole 

Jedna z nejdůležitějších a současně nejužitečnějších lekcí křesťanského života je, že se během zkoušek učíme, jak máme správně reagovat, když se setkáme s křivdou, která se nás může hluboce dotknout. Reagujeme jako děti nebo jako dospělí ve víře? 


 

Inspirace pro hostujícího kazatele
Dane Ortlund 

Nedávno jsem kázal v církvi, která mě přijala s pozoruhodnou péčí, a to mě vedlo k přemýšlení o tom, jak církev, která zve kazatele, ho může přijmout stejně, jako jsem to zakusil já.


Je ve vaničce charismatiků nějaké dítě?

Phil Johnson 

Přepis kázání Phila Johnsona z konference Cizí oheň, v němž odpovídá na námitku, zda nevyléváme s vaničkou i dítě, když kritizujeme charismatické hnutí. Jeho odpovědí je, že v této vaničce je jenom bahno a špína, a to je třeba vylít a vyčistit výlevku.


Týraní pastoři 1

Todd Pruitt 

Když jste pastor a vaši kritici vám šlapou na paty a plánují váš pád, samota je zkrušující. Pouhé vědomí, že existuje kategorie „týraných vedoucích“, mi dala pocit, že někam patřím. 


Vzhůru k nebesům 3

Elizabeth Prentissová 

Četba na pokračování - deník dívky, která hledá vztah s Kristem. 


 

Svatá válkaJohn Bunyan

Klasické dílo puritánského kazatele.   


Český biblický institut

ČBI Kroměříž

Pozvánka ke dvěma studijném programům - Základní přehled Bible a Výklad a kázání Bible 1. 


Buď svobodný!

Konference biblického poradenství

Konference na téma Skutečně svobodný! Přednášet bude autor knihy Psychoblábol Richard Ganz spolu s Georgem Scipione. Konferenci pořádá Reformovaná presbyterní církev Modřany. 


Podpořte násPřináší vám časopis Reformace užitek? Podělte se o něj se svými přáteli, s dalšími křesťany z vašeho sboru nebo z vašeho okolí. 

Podpořte naši službu svým darem na účet: 2600196560/2010.

Vydává Reformace.cz
Hošťálkova 1b, 169 00 Praha
Redakce: Veleslavínova 14, 400 11 Ústí nad Labem

KONTAKT | O NÁS | VYZNÁNÍ VÍRY | ODKAZY