V současné době probíhá školení moderátorů nového programu pro děti a mládež od 7. tříd ZŠ po středoškoláky. „Pilotní myšlenka" tohoto programu se dá zkrátka shrnout takto: Žijte spolu sexuálně bez omezení. Kdybyste nevěděli jak začít, my vám poradíme. Vaší jedinou povinností je opatřit si kondom a nosit ho stále u sebe!

Výsledkem projití tímto programem je jedna skupina, která vyběhne jako „utržená ze řetězu", celá zdivočelá, vypadající, že se vrhne na první „sexuální objekt", který potká, a skupina druhá, která je otřesena, znechucená, cítí se pošpiněná a zdá se jí, že celý život je odporný (to zdaleka nejsou jen moje pocity a pozorování).

Moc bych si přála informovat všechny rodiče, aby věděli, čemu mohou být jejich děti vystaveny. Prosím Vás o zveřejnění mého dopisu, případě ukázek z programu podle Vašeho uvážení.

A. Š. - Centrum pro rodinu, Zlín

Redakce: Celý text dopisu a manuál Národního programu podpory zdraví a Národní program Boje proti AIDS máme v redakci. Zájemcům rádi zašleme text a podrobnější informace. Litujeme, že nemáme prostor pro plné znění textu, ale najdete jej na Internetu.

Děkujeme za upozornění.