Přečetli jsme za vás

Tamil Nadu, Indie
Intensivní persekuce křesťanů pokračuje. Domorodý misionář Selvaraj byl přepaden a brutálně zavražděn radikálními hinduisty. Zanechal za sebou ženu a čtyři děti.
Další domorodý misionář byl mučený místními policisty, kteří jej pověsili hlavou dolů. Mučení přežil a pokračuje dál v práci evangelisty a kazatele.

Kowloon, Hong Kong
Misionáři, kteří se vrací z Číny do Hong Kongu přinášejí znepokojivé zprávy. V současné době je v Číně 19 miliónů lidí v pracovních táborech nebo vězeních. Mnozí zmizí beze stopy a jsou popraveni bez soudu za sebemenší přestupek. Očití svědci upozorňují na velké množství zatčených křesťanů. Národní konference Veřejného Bezpečí má za úkol odstranit jakoukoliv známku všech ilegálních organizací, včetně křesťanů.

Ztracené město Ubar
Archeologové objevili ztracené město Ubar na základě výzkumu raketoplánu Challenger. Exkavace začaly 26. prosince minulého roku. Město bylo obchodním centrem a bylo obydleno kolem r. 2.800 před Kristem. až do r. 100 našeho letopočtu. Nejstarší dosud objevená města leží v nedalekém Yemenu a datují se přibližně od roku 2.000 do roku 1800 před naším letopočtem.

Vzájemná posila
Každý týden se v Americe schází 15 miliónů lidí, kteří hledají odpověď na své životní problémy. Nenašli odpověď u psychiatrů ani psychologů. Mnozí se vracejí do kostelů, synagog. Davy se hrnou do lavic ne proto aby slyšeli Boží slovo, ale do učeben roztroušených v podzemních učebnách kostelních budov, kde hledají pomoc. Kdo jsou tito lidé? Alkoholici, poživatelé drog, sexuální úchylkáři, hazardní hráči, rozvedení, osamělí, tělesně postižení, lidé trpící rakovinou, lidé kteří mají psychologické jizvy, kteří nenašli odpověď ani lék na svoje problémy. Jsou mezi nimi ti, kteří bijí ženy, děti. V Americe roste hnutí, které pomáhá lidem v utrpení a izolaci. Bible nám říká, abychom se vzájemně posilovali, jeden za druhého modlili, abychom milovali svého bližního jako sebe sama. K tomuto závěru nebo "objevu" dospívá dnešní lidstvo po zkušenostech humanistického řešení, které nikam nevede.

- Vybrala kas -