Chcete, aby naše republika prosperovala? Chcete, aby zákony u nás platily pro všechny stejně? Přejete si, aby korupce a daňové úniky byly důsledně potlačovány a pachatelé trestáni? Chcete žít v právním státě? Chcete, aby zvolení politici sloužili občanům a nejen sami sobě? Bojíte se na ulici o svou bezpečnost? Potřebujete ke svému životu něco více, než je Bingo, Tutovka či bezduché seriály? Nepromarněte tuto neopakovatelnou příležitost.

V naší zemi stojí proti sobě David a Goliáš. Volební kampaň začala naplno. Chcete-li žít v právním státě, věnujte zostřenou pozornost volebním programům, o kterých sotva uslyšíte v televizi, ale můžete je najít ve svých poštovních schránkách. Nevěřte dezinformacím, že si nemáte z čeho vybrat nebo, že volební hlas pro malou stranu je promarněný hlas. Není! I moře se skládá jen z kapek vody, les tvoří jednotlivé stromy a i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.

Odpověď, proč jsou na světě špatné vlády, je jednoduchá. Občané, ani křesťané nevěnují dostatečnou pozornost obsahu volebních programů a neplní zodpovědně svoji občanskou povinnost. Potom mají vládu přesně takovou, jakou si zaslouží. I ten, kdo nevolí, volí. To platí v politickém i  duchovním světě. K tomu, aby člověk "zvolil" špatnou vládu nebo skončil v    pekle, nemusí dělat vůbec nic.